Citi mūsu apkaimē esošie objekti


S.Eizenšteina komunikāciju centrs Ķeipenē

Centru 2005. gadā dibinājusi kinomākslas interesentu un atbalstītāju biedrība ar mērķi popularizēt Sergeja Eizenšteina un citu leģendāru kinomākslas personību daiļradi. Biedrības mērķis ir veicināt kinomākslas un kultūras izglītību Latvijā.

Attālums no Plaužu ezera: 6,2 km

Šūpoļu parks

Šūpošanās ir ļoti veselīga nodarbošanās, tā sakārto cilvēka enerģētiku, līdzsvaro un mobilizē cilvēku. Šūpoles ir enerģijas uzkrāšanas avots. Kad dabā veidojas spēcīgs enerģijas maksimums, šūpojoties iespējams saņemt īpaši daudz. Šūpoles  ļauj atrauties  no zemes, uztvert ritmu un sirdij  gavilēt.

Parka teritorijā ir brīvdabas pavarda vieta un pirts. Saimniece piedāvā profesionālus pirts rituālus un nakšņošanas iespējas.

Attālums no Plaužu ezera: 15,3 km

Alus darītava -  IndieJānis

Suntažos, Upespilī jeb tautā sauktajā Rainī, vecajā muižas klētī kopš 2017. gada jūlija darbojas alus darītava. Tās īpašnieks Jānis Rudzītis savai alus darītavai izvēlējies nosaukumu “IndieJānis”.
Indiejānis piedāvā degustācijas, svinību vietas, gardas picas pusdienām.
Attālums no Plaužu ezera: 18,8 km

 

https://indiejanis.lv/

Tālrunis: +371 29 760 218
E-pasts: indiejanis@gmail.com

Krustiņu kvartāls

Keramikas darbnīca Ķeipenes Krustiņu kvartālā.

Attālums no Plaužu ezera: 6,2 km

Ērgļu dzelzsceļa stacija

Vecajā Ērgļu dzelzsceļa stacijā ir iespēja notvert aktīvos brīžus, kad tur attīstās visdažādākie projekti.

Attālums no Plaužu ezera: 25,6 km

Starspace observatorija Suntažos

Aptuveni divu stundu garā apmeklējuma laikā jūs varēsiet noklausīties saistošu lekciju par zvaigznēm, planētām, "citplanētiešiem", dzīvniekiem kosmosā un vēl daudzām jo daudzām tēmām vienkāršā valodā. Pēc lekcijas dodamies ārā svaigā gaisā un apgūstam dažus tobrīd redzamos zvaigznājus - kā tos atrast, kādi tie izskatās un, iespējams, dzirdēsiet arī kādu teiku par šiem zvaigznājiem. Kad zvaigznāji ir apgūti, zvaigžņu vērošanu varēsiet turpināt observatorijā, personīgi aplūkojot konkrētajā vakarā redzamos objektus jaudīgākajā publiski pieejamajā teleskopā.

Attālums no Plaužu ezera: 24,6 km

 Krapes muiža

Krapes muiža piedāvā vairākas aktivitātes, sākot ar Lauskis vīna degustāciju, aveņu lasīšanu, makšķerēšanu, iepazīšanos ar ''Skaņumāju'', izgatavot savu sveci, izbaudīt lauku sāls SPA, plāno pankūku cepšanu un daudz citas nodarbes.

Attālums no Plaužu ezera: 30 km

 

LAUSKIS VĪNA DARĪTAVA

Vīna darītava ir iekārtota 300 gadu senos Krapes muižas ēkas pagrabos netālu no Lielvārdes. Vīna darītavā tiek ražots stiprais alkohols un bezalkoholiskie dzērieni.
Interesentiem iespējama ekskursija un degustācija. Visu produkciju iespējams iegādāties turpat uz vietas.
Attālums no Plaužu ezera: 26 km

http://www.lauskissidrs.lv

Tālrunis: 26052137
E-pasts:  vins.lauskis@gmail.com

Meņģeles skatu tornis un Dullā Daukas birzs

Skatu tornis atrodas dabas parka “Ogres ieleja” teritorijā uz Meņģeles un Taurupes pagastu robežas. No torņa paveras skats uz abiem Ogres novada pagastiem, kā arī Ogres upes ieleju.

Meņģeles pagastā dzimis un bērnības gaitas pavadījis rakstnieks Sudrabu Edžus, kas sarakstījis stāstu par Dullo Dauku. Uz Taurupes un Meņģeles pagasta robežas Ogres upes senkrastā atrodas rakstnieka bērnības mājas “Zvaniņi“. Pie tām ozolu un bērzu birzī Tautas dzejnieks Imants Ziedonis ar domubiedriem 20. gs. 70. gados izveidoja Dullā Daukas taku ar īpašiem akmeņiem, uz viena no tiem ir uzraksts “Dullais Dauka”.

Attālums no Plaužu ezera: 10,9 km

Ķeipenes Piparkūkas

Vienīgajā piparkūku studijā Latvijā kopā ar piparkūku cepējiem jau ceturtajā paaudzē varēsi izcept, apgleznot un izgaršot dažādas piparkūkas.

Ķeipenes piparkūku studija piedāvā:
    Piparkūku cepšanu;
    Degustāciju;
    Piparkūku apgleznošanu ar dabīgajām glazūrām;
    Stāstījumu par piparkūkām.

Attālums no Plaužu ezera: 6,7 km

Piedzīvojumu parks Aļaska

Piedzīvojumu parks Aļaska piedāvā atrakcijas aktīvās atpūtas cienītājiem, kur izmēģināt spēkus dažāda augstuma un sarežģītības trasēs, vertikālu un horizontālu šķēršļu pārvarēšanu unikālas konstrukcijas tornī. Uz torņa un apkārt esošās stabu sistēmas 3/6/9/12m augstumā ir izvietotas 25 dažādas atrakcijas no virvēm, trosēm, tīkla un koka konstrukcijām. Parks atrodas Suntažu pagastā pie tūristu iecienītā viesu nama Copes.

Attālums no Plaužu ezera: 19,1 km

PLAUDIS.lv
Visas tiesības paturētas